Andersia Silver ma otrzymać certyfikat LEED

Powstający w samym sercu Poznania biurowiec będzie nie tylko najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski, ale i jednym z najbardziej przyjaznych środowisku. Ma otrzymać certyfikat LEED na poziomie Gold

Pod koniec sierpnia 2020 roku ruszyła budowa Andersia Silver. Biurowiec, zamykający realizowaną od 25 lat przez Von der Heyden Group inwestycję, ma zostać oddany do użytku w II połowie 2023 roku. To finalna realizacja zlokalizowanego przy Placu Andersa kompleksu zwanego poznańskim Manhattanem. Andersia Silver mająca stać się biznesową wizytówką Poznania w swoim najwyższym punkcie będzie miała 117,5 metrów wysokości i prawie 40 tys. m2 powierzchni użytkowej rozłożonej na 25 kondygnacjach. Zaprojektowany przez poznańską Pracownię Projektową Ewy i Stanisława Sipińskich biurowiec będzie także jednym z najbardziej przyjaznych środowisku budynków w Poznaniu.

Zielona ideologia według Andersia Silver

Nowoczesne miasta, a Poznań z pewnością do takich należy, stawiają na architekturę proponującą proekologiczne rozwiązania i wpisująca się w trendy związane ze zrównoważonym rozwojem przestrzennym. Andersia Silver idealnie wpisuje się w zielone DNA Poznania. Biurowiec wyposażony będzie bowiem w najwyższej klasy technologie służące środowisku i ochronie zdrowia. Uwierzytelni to prestiżowa certyfikacja. – Andersia Silver ma otrzymać certyfikat LEED na poziomie Gold, co potwierdzi ekologiczne rozwiązania zastosowane na etapie projektu, budowy i funkcjonowania budynku oraz certyfikat WELL świadczący o dbałości Von der Heyden Group o jakość powierzchni oraz komfort pracy najemców i ich pracowników – informuje Piotr Trybusz Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentującej Von der Heyden Group.

Co to jest certyfikat LEED?

LEED to wprowadzony w 1998 r. przez U.S. Green Building Council – USGBC (amerykański odpowiednik Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego) system oceny wielokryterialnej budynków (Leadership in Energy and Environmental Design). W Polsce w LEED certyfikuje się powierzchnie biurowe, przemysłowe, handlowe, hotelowe i szkolne, a wśród analizowanych przy przyznawaniu certyfikacji kategorii jest m.in.: efektywna gospodarka wodna, jakość środowiska wewnętrznego, zastosowane innowacje, priorytety regionalne, lokalizacja i transport. Tylko kilka poznańskich biurowców może pochwalić się posiadaniem takiego certyfikatu. Już wkrótce do tego zaszczytnego grona dołączy Andersia Silver.

31 maja 2021 |
tagi -