Andersia Silver na mapie Biznesowego Poznania

Duże ośrodki, takie jak Warszawa, przez lata budowały swoją pozycję, rozwijały handel i gospodarkę. Przyciągały ludzi, którzy chcieli uczestniczyć w rozwoju gospodarczym. Jednak w ostatnich latach możemy obserwować trend decentralizacji stolicy na rzecz regionów. W czołówce miast generujących najlepsze praktyki rozwojowe w Polsce, od lat plasuje się Poznań. Właśnie to miasto zostało wybrane przez Von der Heyden Group, jako miejsce kluczowych inwestycji.

Wielkopolska od dawna jest regionem atrakcyjnym dla polskich i zagranicznych przedsiębiorców. Z roku na rok przyciąga nowych inwestorów. Obecnie w aglomeracji poznańskiej mieszka ponad milion ludzi. Poznań odnotowuje systematyczny rozwój w dziedzinie biznesu i nowych miejsc pracy. Od 17 lat liczba podmiotów gospodarczych działających w Poznaniu systematycznie wzrasta. W 2003 roku na 1000 mieszkańców stolicy Wielkopolski przypadały 152 przedsiębiorstwa, w 2018 r. – 208,  w 2019 r. – 216, a na koniec października 2020 roku – już 221.*

Na wpływ atrakcyjności naszego kraju dla zagranicznych inwestorów ma znaczenie nie tylko rozwój warszawskiego rynku nieruchomości. Rozwój gospodarczy kraju mierzy się bowiem pozycją jego regionów, w tym zakresie. Miasta, które dotychczas określane były jako „drugorzędowe”, takie jak Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków, Gdańsk czy Łódź zyskują na znaczeniu. Obecnie nieruchomości rynku międzynarodowego – prime property, to nieruchomości postrzegane przepływami finansowymi, standingiem najemców, urbanistyką towarzyszącą dobrej lokalizacji, a nie warszawskim adresem.

Podążając tym kierunkiem  Von der Heyden Group zlokalizowała w Poznaniu swoje kluczowe inwestycje, mając znaczący udział w kreacji rozwoju Miasta Poznania. Projekty realizowane przez inwestora wraz z Miastem Poznań są doskonałym przykładem na to, że model partnerstwa prywatno-publicznego może funkcjonować bardzo dobrze.

Andersia Silver zakończy zabudowę Placu Andersa w Poznaniu, jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w centrum miasta. Budynek stanie naprzeciwko Starego Browaru, obok Poznańskiego Centrum Finansowego, Andersia Tower i Andersia Business Centre. został zaprojektowany przez poznańską Pracownię Projektową Ewy i Stanisława Sipińskich. Po zakończeniu budowy osiągnie wysokość 117,5 metra, co uczyni go najwyższym budynkiem w Poznaniu. Biurowiec Andersia Silver będzie miał prawie 40 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej rozłożonej na 25 kondygnacjach. W budynku znajdą się również 244 miejsca parkingowe na 3 kondygnacjach podziemnych. Andersia Silver ma otrzymać certyfikat LEED na poziomie Gold, co potwierdzi ekologiczne rozwiązania zastosowane na etapie projektu i budowy. Niższa część stanie od strony ulicy Królowej Jadwigi, natomiast wyższa od ulicy Krakowskiej. Ukończenie budynku planowane jest na 2023 rok.

Andersia Silver ma otrzymać certyfikat LEED na poziomie Gold, co potwierdzi ekologiczne rozwiązania zastosowane na etapie projektu, budowy i funkcjonowania budynku oraz certyfikat WELL świadczący o dbałości Von der Heyden Group o jakość powierzchni oraz komfort pracy najemców i ich pracowników. Niższa część stanie od strony ulicy Królowej Jadwigi, natomiast wyższa od ulicy Krakowskiej. Ukończenie budynku planowane jest na 2023 rok.

*dane z portalu https://www.poznan.pl

31 maja 2021 |